Size bir telefon kadar yakınız
0542 545 34 06
Dil Seçin
trende

Şehirlerarası Nakliyat

27.05.2022
41 görüntülenme
Şehirlerarası Nakliyat

Karayolları taşımacılığı her zaman riskli bir yöntem olmuştur. Bu nedenle şehirlerarası nakliyat hizmetlerinin profesyonel firmalardan alınması oldukça önemlidir. Seçtiğiniz firmanın seferlerinde birden çok şoför kullanıp kullanmadığını mutlaka öğrenmelisiniz. Çünkü her insan konsantrasyonunu belirli bir süre boyunca koruyabilir. Eğer tek bir şoför seferi yaparsa bu durum kazalara davetiye çıkarır ve sizin istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Bunun yanında eşyalarınız uzun mesafeler gideceği için iyice paketlenmelidir. Bu noktada evden eve teslim firmalarla çalışmanız eşyalarınızın daha korunaklı taşınmasını sağlayacaktır. Yanlış paketlenen eşyaların çizilmesi ya da kırılması kaçınılmazdır. Eğer paketleme işlerini kendi profesyonel personellerle yapan bir firmayla çalışırsanız eşyalarınız doğru paketleme ürünleriyle zarar görmeyecek şekilde sarılacağı için çok daha sağlam bir şekilde yeni yerlerine nakledilebilirler.

Şehirlerarası Nakliyat Firmaları

Şehir değiştirecek insanların en büyük korkularının başında gelen kıymetli eşyalarının şehirden şehre taşıma işlemi ANKARA NAKLİYAT gibi profesyonel şehirlerarası nakliyat firmaları sayesinde oldukça kolay hale gelmiştir. Çünkü bu firmalar yüksek standartlarda evden eve taşımacılık yapmaktadırlar. İsterseniz firmaya eşlik edip onları yönlendirebilir, isterseniz de bütün koordinasyon işlerini firmaya bırakabilirsiniz. Hatta sadece kişisel eşyalarınızı alıp evinizden çıkarsanız geri kalan işlerin hepsini firmalar kendileri yapabilirler.

Genelde söküm, paketleme ve taşıma işlerini kendileri yapan firmalar birden çok personelle beraber çalışmaktadırlar. Böylece oldukça hızlı şekilde 3+1 evi toparlayabilmektedirler. Kırılma ihtimali yüksek eşyaları sert plastik varillere konulurken, çizilme ihtimali olan büyük eşyalarda havalı poşetlere sarılmaktadır. Bu firmalar sayesinde eşyalarınızın kaybolma riski de ortadan kalkmaktadır. Çünkü firmalar odaları gruplayıp ona göre paketleyip araçlara yüklemektedir.

Şehirlerarası Nakliyat Fiyatları

Firmaların verdikleri şehirlerarası nakliyat fiyatları birbirinden farklıdır. Bu durum verilen hizmetin çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır. Örneğiniz ANKARA NAKLİYE gibi birçok hizmeti bir arada veren firmalardan kapsamlı bir çalışma talep ederseniz bu durumda fiyatlar bir miktar artacaktır. Çünkü bütün sorumluluğu firma üzerinizden alacak ve eşyalarınızı istekleriniz doğrultusunda söküp paketleyip yine aynı şekilde yeni evinize kurulumunu eksiksiz gerçekleştireceklerdir.

Ama sizin isteğiniz daha az kapsamlı ve düşük bütçeli bir çalışma olursa bu durumda iki opsiyon önünüze çıkar. İlkinde siz sadece firmadan taşıma aracını ve personelini kiralarsınız geriye kalan bütün işlemleri kendiniz üstlenirsiniz. Eğer taşınacak eşyanız azsa da parça taşıma hizmeti alıp başka kimselerle aynı aracı paylaşırsınız.

Şehirlerarası Nakliyat Tavsiye

Bir ilden diğerine taşınacak kimselere dikkat etmeleri gereken birkaç konuda şehirlerarası nakliyat tavsiye önerisi vermemiz gerekirse öncelikle bütçenizi yüksek tutmanızı önerebiliriz. Genelde kaliteli hizmet veren firmaların çoğu yüksek fiyatlı ama sorunsuz bir hizmet vermektedirler. Firmanın taşıma işlemlerinde sözleşme ve sigorta yapması da oldukça önemlidir. Bu sayede kırılan eşyalarınız olursa ya da firma verdiği sözleri tutmazsa hakkınızı aramanız kolaylaşır.

Ayrıca gideceğiniz şehre daha önce eşya taşımış firmalarla anlaşırsanız şoförler o şehri iyi bildiğinden kaybolma gibi zaman kaybettirici olaylar olmaz. Yine firmanın sunduğu hizmetlerin kapsamının geniş olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu sayede asansörlü taşımacılık, ekstra personel ya da hassas paketleme gibi birçok farklı hizmetten yararlanarak taşınma sürecini daha sorunsuz hale getirecek hizmetleri bir arada alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN